תיקון ליל שבועות

ראשון | 16.05.2021 | 21:30

ד"ר אסף ענברי – על מוטיב החסד במגילת רות 21:30

מה מלמדת אותנו מגילת רות על מקומו של מושג החסד בתפיסת העולם המקראית? מהי עמדתה של המגילה, מבחינה זו, בהשוואה לתפיסות דתיות אחרות? ומהי משמעותם של מעשי החסד המתוארים בה לחיינו כאן ועכשיו?

ד"ר מאיר שלו – מגילת רות: מה מסתתר מאחורי הסיפור התמים הזה? 22:30

מגילת רות היא סיפור אהבה יפה משעשע, אופטימי ורומנטי והיא נכתבה בעיטו של סופר עברי גדול. אבל מטרתה איננה ספרותית אלא פוליטית. לכבוד חג השבועות מאיר שלו יקרא אותה פסוק אחרי פסוק ויפענח את סודה.

מאיר שלו הוא סופר, עיתונאי, פובליציסט ומבקר תקשורת. שלו הוא אחד מהסופרים הנמכרים והנקראים בספרות הישראלית וכתב בין השאר את 'רומן רוסי' 'עשו' 'יונה ונער' 'כימים אחדים' ועוד רומנים, ספרי עיון וספרי ילדים רבים. זוכה פרס ברנר, פרס פראט, פרס נוימן לספרות עברית ודוקטור לשם כבוד בטעם אוניברסיטת בן גוריון.

סדנאות  לימוד ויצירה -יאיא טוביאס (לפרטים על הסדנאות, יש לפנות ליאיא בנייד 052-5211856)

23:30 – 00:30

00:30-02:00

 ילי שנר: סדנת כתיבה- "רות, עבור" – מגילת רות בראי הקשר והאהבה.

מגילת רות היא "מגילת האהבה הטובה". נעסוק בנושא הקירבה, האינטימיות והכנות המאפיינים את המגילה והחסרים כל כך במקומותינו. נקרא שירה בנושא ונכתוב טקסט קצר משלנו בהשראת המגילה והשירים.
ד"ר מירב מידן: קריאה במקורות הזוהר על שבועות
בלימוד משותף וקריאה מונחית נכנס לעולם של ספר הזוהר בו רבי שמעון בר יוחאי וחבורתו לומדים יחד בליל שבועות ומגלים את סודות הבריאה והקיום.

ד"ר מירב מידן היא ילידת וחברת קיבוץ עין גב, חוקרת קבלה ספרות ומגדר. ר"מית במדרשת השילוב נטור, ושותפה במיזם קהילת ימה לקידום התחדשות יהודית בעמק הירדן.
ילי שנר, משוררת ועורכת, מנחה סדנאות כתיבה ומלמדת ספרות. ספר שיריה הראשון "כותנה" ראה אור בשנת 2016 וספר שיריה השני עתיד לראות אור בקיץ הקרוב. מתגוררת בכמון