שי אביבי // דרך ארץ

שי אביבי // דרך ארץ

"דרך ארץ" 2017, שמן על בד 130X65 ס"מ

מושאי הציור של שי אביב הם נופי הארץ אותם שי אוהב אהבה רבה. הוא מתבונן סביב, רואה ומביע בציור את היופי החד-פעמי שיש מסביבנו. יופי של אנשים, עצמים ונוף תוך כבוד רב למקום ולסביבה. זהו מסע של התבוננות פנימית וחיצונית הנשזר למסע של דימויים.

שי לא אדיש ליופי. הוא מתבונן בו, מנסה להבין ולהעריך אותו, ליהנות ממנו ולא לקבל אותו כמובן מאליו. הרגע בו מתרחש הציור, הקומפוזיציה, נקודת המבט והזמן, זווית האור, הטון והצל הוא חד פעמי.  שי מנסה לתפוש את הבלעדיות הזו במסע מתמשך בין בד הציור אל הנוף דרך פלטת הצבעים וחזרה. הוא מצייר בחוץ ולאחר מכן גם בסטודיו.

הציורים של שי עוסקים בחיפוש אחר היופי, אחר אור, צבע וכתם. האור המקומי והצבעוניות האופיינית, הים-תיכונית, נוכחים ודומיננטיים. המראות הארץ ישראליים, הם מקורות ההשראה שלו, הם מרגשים אותו; השדות, התלמים, ההרים, העצים, הים, המדבר המרחבים והמצוקים. הלוקליות הישראלית  שלו באה לביטוי במבט ישיר אל תוך האור והצל האופייניים לארצנו, , אולם גם אותנטי ונטול פשרות. בכל ציוריו יש נאמנות למראה אותו צייר, אולם גם קיימת פרשנות אישית:

"הציור הוא דמיון. אפילו כשמציירים מהחיים, הכל הוא דמיון. כל מציאות שרואים ויכולה להיות קודמת למה שאתה עושה היא כולה צריכה להיהפך לדמיון...אין אידיאל בלי דמיון, ואין דמיון בלי עובדה". . ישראל הרשברג

שי משתמש בחומרים, מצעים ובכלים טובים, ללא קיצורי דרך. הוא בתהליך חיפוש ולמידה מתמשך ומצייר בתשוקה, במרץ ובמסירות.

למד ציור במסגרות שונות ומגוונות אצל טובי האמנים בארץ, בהם שנתיים בכיתת האמן של האמן ישראל הרשברג  בסדנא לציור ורישום ירושלים, ב"התחנה" אצל ארם גרשוני, דוד ניפו, רן טננבאום, אצל אלדד פרבר, ישראל מונדריאן ואחרים.

בבסיס אמנותו - אמנות הציור של האולד מאסטרס – התבוננות, לימוד, התמסרות והשקעה.

שי אביבי

בן 55 יליד הארץ.  בעל תואר ראשון ולימודי תואר שני במנהל עסקים. אב לאלה, 25 ודניאל, 22.
מתגורר בנתניה.  מצייר מזה כעשרים שנה בסיגנון ריאליסטי פיגורטיבי, בתחילה כתחביב ולאחר מכן כעיסוק העיקרי. הציג במספר רב של תערוכות קבוצתיות ובשתי תערוכות יחיד שאצרה נגה ארד-אילון. האחרונה בבית גבריאל שבכנרת בקיץ 2017.

בשנים האחרונות שי מתמקד בציורי נוף ונחשב כאחד מציירי הנוף המקומי הפעילים הבולטים בישראל. 

www.shayavivi.com   

shay@shayavivi.com

Facebook: Shay Avivi