דוקו בית גבריאל // פוטו פרג'

דוקו בית גבריאל // פוטו פרג'

יוקרן במסגרת דוקו בית גבריאל ביום ראשון, 20.8.17 ב-20:30

לנוחיותכם, כדי להימנע מעמידה בתור בקופות, נא להדפיס את אישור הרכישה, לגשת ישירות לאולם, ולהציגו בפני הסדרן בכניסה .בילוי נעים!"

הקרנת הסרט ומפגש עם היוצר
צילום: יונתן בלום

סרט הביכורים הסוחף של השחקן והבמאי קובי פרג׳ מביא את סיפורה המרגש של משפחתו, אימפריית הצילום הישראלית: מהעלייה מעירק, דרך אולפני הצילום הגדולים במזרח התיכון, ועד הפרדותם הכואבת שאותה מנסה קובי לאחות היום.

תל אביב, דיזנגוף פינת ארלוזורוב. ישראלים רבים חולפים מדי יום על פני חנות הצילום המפוארת שנחרטה בזכרון הקולקטיבי כמקדש של צילומי משפחה וכלות, אך מעטים מכירים את הסיפור שמאחוריו.

הבמאי קובי פרג', בן הדור הצעיר במשפחה, מלווה בבן דודו צלם הסרט, רועי פרג', יצא להתחקות אחר ההיסטוריה המשפחתית ובעזרת חיטוט בארכיונים הפרטיים מקלף שכבה אחר שכבה ומגלה את קורותיהם של עשרת האחים והאחיות שעלו מבגדד בשנות החמישים וטיפסו בסולם ההצלחה מן המעברה לארמון.

בדרכו הוא מנסה לפתור את חידת התפוררותה הכואבת של המשפחה והפרדותם זה מזה.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עבודת קולנוע נהדרת המשלבת מיתולוגיה משפחתית מרתקת, סיפור הצלחה מעורר השראה ופרק היסטורי-נוסטלגי בתולדות המדינה. קובי פרג', שחקן ובן דודו של פרג' פרי, יזם ונטל על עצמו את בימוי הסרט, כשהוא נעזר בבן דוד נוסף, רועי, שצילם.

השניים מגוללים באהבה מלטפת המהולה בכאב צורב את סיפור המשפחה המלוכדת והתפוררותה,שבמקביל לה דועכת אימפריית הצילום. תוך שימוש בחומרי ארכיון וראיונות מפעם ומעכשיו, נבנה פסיפס מרהיב, מלהיב ומסעיר מחד, ונוגע ללב ועצוב מאידך, המציג לכאורה סיפור פרטי-אישי, אבל זו בעצם אלגוריה לחלום ושברו של הקיום שלנו כאן ואובדן התמימות של המדינה. לא להחמיץ.

נחום מוכיח, אתר הבמה

 

במאי : קובי פרג' 
הפקה תסריט : גידי וייץ, קובי פרג', מוריס בן דיור
צילום: רועי פרג'
מוסיקה: אבי בללי